.

 
 
 

Mobil yazışmalarımızda hissettiklerimizi sevimli bir şekilde ifade edebilmemizi sağlayan Emoji adlı küçük simgeler, artık günlük hayatımızın birer parçası oldular! Peki Amerikalılar’ın tasarladığı emojiler, bizim hislerimize ne kadar tercüme olabiliyor? Bu can alıcı sorunun cevabını uzun uzun düşündük…

 “Madem bir başkadır benim memleketim, o zaman bir başka olmalı emojilerim” düşüncesiyle yola çıktık ve Emojum’u yarattık.

 
 
 
 

Bu elimde görmüş olduğunuz klavye; Edirne’den Ardahan’a, güzel ülkemizin her köşesindeki akıllı telefon kullanıcılarına ulaşacak, onların, günlük hayatlarında karşılaştıkları her şeyi kendi emojileriyle anlatmalarını sağlayacak. 78 milyon vatandaşımız için dünya, daha yaşanası bir yer haline gelecek.

Beyaz atleti ve mavi çizgili pijamasıyla karşımıza çıkan amcamız, market poşetiyle karşıdan karşıya geçen sevimli teyzemiz, sünnet olan yeğenimiz, piyanist şantörümüz, Ramazan davulcumuz, nazar boncuğumuz, bize has el hareketlerimiz, toplu taşıma araçlarımız, sıcacık çayımız, Türk kahvemiz, kuşbaşılı pidemiz, lahmacunumuz, Kız Kulemiz, Ayasofya’mız, Beşiktaş’ımız, Fenerbahçe’miz, Galatasaray’ımız… Kısacası bizi biz yapan her şeyimiz bu klavyeyle cebimizde.

İster Messenger’da, ister WhatsApp’te, ister Facebook’ta, yazı yazabildiğimiz her yerde yanımızda!

Üstelik Emojum’un ana klavyesi bedava! Yetinmeyenler için ek paketler de sadece 1,29 liraya! Hemen App Store’a girin, Emojum uygulamasını akıllı telefonunuza indirin, klavyenizi anında kullanmaya başlayın!

 
 

Bitti mi? Bitmedi!

Hiçbir emojinin duygularımıza tercüman olamadığı o tarifi mümkün olmayan anlar için, ‘Sözün Bittiği Yer’ özelliği de Emojum’da! Tıklıyoruz, ya kendi emojimizi parmağımızla kendimiz çiziyoruz, yada farklı emojileri bir araya getirerek kendi kompozisyonlarımızı yaratıyoruz!

 
 

Bitti mi? Bitmedi!

Emojum’da olmadığı için içimizin kan ağladığı simgeler mi var? Hemen Emojum’a bildiriyoruz. Ekip, en çok istenen simgeleri belirli aralıklarla bir araya getiriyor ve 78 milyonun hizmetine sunuyor.

Bitti mi? Bitti!

Duygularımıza tercüman olan yeni Emojum klavyesi sayesinde, başka kültürlerin emojilerini kullanma zorunluluğu bitti! Klavyelerimizde nazar boncuğu, sucuklu yumurta, ince belli çay bardağı ve çeyrek altın emojilerini arayıp bulamadığımız o talihsiz dönem geride kaldı!

 

Hoşgeldin Emojum!